Actualitate Administrație Featured Politică

S-au încheiat jocurile în PNL: Liliana Oneț e noul subprefect, Drăgănescu e out!

Liliana Onet

S-au încheiat jocurile politice în Timișoara! PNL a decis că noul subprefect va fi Liliana Oneț. Aceasta a mai fost subprefect și va lua locul lui Ovidiu Drăgănescu, care a fost subprefect vreme de mai bine de noi ani.

Liliana Oneț a mai ocupat funcția de subprefect al județului Timiș în perioadele aprilie 2012 – aprilie 2014 și decembrie 2019 – ianuarie 2020, dar și funcția de prefect de Timiș în perioada ianuarie 2020 – martie 2021. De meserie este jurist și a mai muncit și la Casa de Pensii.

Astăzi, în vizită la Timișoara va veni și premierul Ciolacu, cel care de altfel a semnat ordinul de numire a Lilianei Oneț în funcția de subprefect.

Related posts

ULTIMĂ ORĂ 14.811 români diagnosticați cu coronavirus în România: 312 cazuri noi, 6.423 de români VINDECAȚI

Mădălina Staicu

Dominic Fritz mută pe afaceri: Primăria Timișoara vrea să cumpere acțiuni la Aeroportul Traian Vuia

Mădălina Staicu

Consiliul judeţean vrea să preia şi să renoveze taberele şcolare

focustim
Incarcare...
%d blogeri au apreciat: