Aflaţi la ultima reprezentanţie din ediţia 2018-2019 a Ligii Naţionale, „leii” lui Cristian Bota nu au arătat că îşi doresc să se despartă de publicul timişorean cu o victorie ce le-ar fi asigurat clasarea pe locul al cincilea.
Alb-violeţii de pe Bega s-au înclinat cu 72-79, pe sferturi 22-23, 14-19, 22-18, 14-19, în această seară, la sala „Constantin Jude”, în „decisivul” cu BCMU FC Argeş Piteşti şi încheie sezonul pe poziţia a şasea, sub aşteptările conducerii.
Cu gândul deja la vacanţă, ei au fost învinşi de o echipă ceva mai motivată, din care s-a evidenţiat Mladen Jeremici, fost căpitan al grupării SCM Timişoara, autor a 23 de puncte, cinci recuperări şi o pasă decisivă în partida de astăzi.
Marcatorii formaţiei gazdă au fost Cătălin Baciu (18p), Sherwood Brown (16p), Brandon Randolph (11p), Nikola Pesakovici (8p), Milos Komatina (8p), Dragoş Diculescu (6p) şi Marko Stojadinovici (5p).












