Un accident grav a avut loc fix în Ajun de Crăciun la Timișoara. Un tânăr de 18 ani a pierdut controlul asupra direcției de mers și a izbit în plin un cap de pod.
„Un tânăr în vârstă de 18 de ani a condus un autoturism pe DN 6, dinspre Timișoara înspre Lugoj, iar la un moment dat a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă pe partea dreaptă a sensului de mers și s-a oprit într-un cap de pod.
În urma impactului, un tânăr de 24 de ani, pasager în autoturism, a fost rănit și transportat la spital în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a transmis IPJ Timiș.
