Actualitate Administrație Featured Politică

Viceprimarul Cosmin Tabără a băgat Poliția Locală în ședință, ca să nu mai fie discuții privind Organigrama

Viceprimarul Cosmin Tabără anunță că a băgat în ședință conducerea Poliției Locale pentru a discuta despre Oorganigrama instituției. Tabără spune că e normal ca proiectele și orice modificare să fie discutate înainte de adoptare pentru a evita mai apoi situații în care instanța suspendă decizii ale primăriei.

„Împreună cu conducerea Poliției Locale, am convocat Comisia de Ordine Publică, pentru a discuta despre noua organigramă care va intra în viitorul apropiat în plenul CL Timișoara. Am considerat că este necesar ca orice clarificări să fie făcute în această fază, astfel încât, atunci când proiectul de HCL va întra în plen sa poată fi adoptat, scutind timișorenii de un spectacol care nu face cinste nimănui. Consider că așa trebuie lucrat, cu discuții aplicate, iar contradicțiile, normale fiind, sa aibă loc atunci când se redactează textul legislativ și nu când e gata redactat. La discuții au participat consilieri locali din grupurile #PNL și USR”, anunță Tabără pe Facebook.

Related posts

Judecătoarea Adriana Stoicescu a izbucnit la adresa administrației Fritz: Sunteți niște caricaturi

Mădălina Staicu

BĂTAIE de joc a Colterm: calorifere sub temperatura corpului, plimbări de 150.000 de euro pentru directori și angajați

Mădălina Staicu

2.489 cazuri NOI de coronavirus, din PESTE 7.000 de teste/ HARTA infectărilor noi pe județe

Mădălina Staicu
Incarcare...
%d blogeri au apreciat: