Timișoara a ajuns o rușine națională. Cândva fruncea. orașul care se lauda cu premiere și cu Revoluția din 1989 a ajuns să primească, din milă, pături electrice cu care să se încălzească gravidele și proaspetele mămici din maternitățile Odobescu și Bega.
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor, filiala Timiș, prin prisma Organizației Oamenilor de Afaceri AUR Timiș, a donat astăzi 60 de pături electrice la cele două maternități din Timișoara: Maternitatea Bega și Maternitatea Odobescu. Fiind sensibili când vine vorba de nou născuți, membrii noștri s-au mobilizat pentru a da o mână de ajutor. Sperăm ca prin acest gest, să încurajăm implicarea întregii comunități în această perioadă dificilă prin care trec timișorenii. În timp ce Dominic Fritz, primarul Timișoarei, se plânge că a fost nevoit să vireze către Colterm în luna ianuarie aproape zece milioane de euro, timișorenii suferă din cauza lipsei de căldură. “Considerăm că ne confruntăm cu o problemă majoră și că trebuie să acționăm urgent în vederea soluționării acesteia. Dorim să tragem un semnal de alarmă asupra acestei situații revoltătoare și să implicăm întreaga comunitate în ajutorarea pe perioada iernii a timișorenilor”, declară deputatul AUR Timiș, Stoica Ciprian-Titi
