Prefectul Mihai Ritivoiu anunță că a trimis Garda de Mediu să amendeze din nou Primăria Timișoara. Dacă prima amendă încasată de administrația Fritz a fost pentru mizeria din oraș, acum, cel mai probabil primăria va fi amendată pentru modul în care arată Parcul Rozelor, care a devenit efectiv o expoziție de boscheți!
„Prefectul nu ar trebui să se ocupe de tăierea ierbii din parcuri. Avem suficient de lucru la Prefectură, de la investitori străini până la fond funciar şi migrație. La începutul lunii mai, am dat termen o lună de zile Primăriei Timişoara pentru tăierea vegetației din parcuri. După şase săptămâni, vedeți la fel de bine ca şi mine care este situația. Pe lângă pericolul prezentat de căpuşe şi ambrozie, am ajuns şi de ruşinea ştirilor naționale. Că de aspectul general al parcurilor nici nu e cazul să vorbim. Drept urmare, am dispus Gărzii de Mediu şi Direcției Agricole să efectueze un control în parcurile din Timişoara, deoarece se pare că nu merge cu vorba bună!”, a scris Ritivoiu pe Facebook.
