Polițiștii din Timișoara s-au mișcat rapid și l-au prins pe suspectul principal în cazul crimei de ieri seară. O femeie de 38 de ani a fost ucisă în drum spre casă. Aceasta revenea de la muncă și a fost atacată de un tâlhar. Cel mai probabil cei doi s-au certat, iar femeia a fost lovită atât de rău încât a murit.
Oamenii legii au vizualizat imaginile de pe camerele de luat vederi de la magazinul unde lucra femeia, și au identificat un țigan de 16 ani. Băiatul era fugit de acasă și mai avea antecedente penale. Tatăl acestuia a colaborat cu oamenii legii și le-a dat acestora detalii, astfel că băiatul a fost prins și dus în arest.
