An de an, zeci de oameni ajuns la spital de sărbători. Unii din ei exagerează cu mâncarea grea sau cu alcoolul, însă mulți din ei sunt oameni care au probleme de sănătate care sunt amplificate de unele preparate culinare.
Medicii de la Spitalul Județean Timișoara au dat detalii
”163 de persoane au solicitat asistență medicală de urgență, 29 dintre acestea au necesitat internare pentru investigații suplimentare și tratament. Chiar și în zilele de sărbătoare, echipele medicale au fost la datorie, oferind îngrijiri cu empatie, responsabilitate și profesionalism. Pentru noi, sănătatea pacienților rămâne o prioritate, indiferent de zi sau oră”, au transmis reprezentanții Spitalului Județean Timișoara.
