Că Nicolae Robu driblează tot ce prinde pe terenul de fotbal nu mai e un secret pentru nimeni. Fostul primar al Timișoarei anunță însă că deja a întrecut recordul de fonduri europene atrase anunțat de Dominic Fritz. Pe scurt, Robu spune că a rupt norma la performanță în 2015!
„Stimați timișoreni, am intrat în posesia bilanțului absorbției de fonduri europene de către Primărie și entitățile aparținătoare la 31.12.2015! Și… ce să vezi:ABSORBȚIA DE FONDURI EUROPENE LA ACEA DATĂ -DECI, ÎNCĂ ÎN PRIMUL MEU MANDAT!- ERA DE 519.663.006 lei! Și cea mai mare parte a proiectelor pe care acești bani au fost câștigați au fost proiecte ale Administrației Robu! “Fritz Zero_Proiecte” se laudă cu 270 milioane lei, NICIUNUL pe vreun proiect al lui! Frumos, nu?!”, scrie Robu pe Facebook.
