Ajuns direct șef al PUSL Timiș, Titu Bojin anunță că va face tot ce îi stă în putința politică să ajute PSD Timiș, partid pe care spune că nu l-a scos deloc de la inimă. Bojin era șef al PSD Timiș și al CJ Timiș când s-a trezit cu un dosar DNA privind contracte făcute cu primăriile din județ. La scurt timp după ce a fost săltat cu mascații, Bojin a demisionat de la șefia PSD Timiș și i-a cedat locul lui Sorin Grindeanu. Acum însă Bojin dă nucleara și spune că a fost mazilit de la șefia partidului!
„Mai amintesc că plecarea mea din PSD nu au fost voită și nici cu demisie, nici cu strigăte și zurgălăi. Eu mi-am păstrat cumpătul. Cu PSD am început activitatea politică, în 1990, și a rămas în sufletul meu în continuare. Tot ce voi face cu PUSL va fi un ajutor și pentru colegii din PSD”, a declarat Titu Bojin după ce a anunțat că PUSL va susține PSD în toate proiectele.
