Fotbaliștii alb-violeți au intrat într-o binemeritată vacanță după îndeplinirea obiectivului în sezonul 2025-2026: promovarea în Liga a II-a!
Reunirea echipei antrenate de Dan Alexa în vederea pregătirii pentru următoarea stagiune va avea loc la data 22 iunie.
Conform deciziei Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal din 26 mai, startul noii ediții de campionat în eșalonul secund va fi dat pe 1 august.
